PROTHERM HERMATİK ŞOFBEN ARIZA KODLARI

Protherm Hermetik Şofben F01 Arıza Kodu

Protherm hermetik şofbenlerde F01 Arıza Kodu limit sensörü’nün kısa devre olduğu anlamına gelir. Bunun birçok sebebi vardır.F01 Arıza Kodunun en büyük sebebi Protherm Şofbenin hararet yapması sonucu meydana gelir. Şebeke basıncı düşük ise şofbenin içinde ısınan su 80 dereceyi geçeceği için Protherm Şofbeniniz kendini korumaya almak için elektronik kart’a komut göndererek ısıtmayı devre dışı bırakarak Protherm F01 Arıza Kodu verir. Protherm Şofbenlerde karşılaştığınız arızalarda Evmaksan Teknik Servis’i arayınız.

Protherm Hermetik Şofben F02 Arıza Kodu

Protherm Şofbenlerde F02 Arızası sıcak su ısı sensörü arızasıdır. Protherm F02 arızalarında panik yapmadan bizleri arayın.Eğer Protherm Sıcak Su Şofben’de F02 Arızası gördüyseniz reset düğmesine 3 saniye kadar basılı tutun. Protherm F02 arızası sıcak su sensörü değişmeden düzelmeyebilir. Sıcak su sensörü suların genelde kireçli olması sebebi ile bozulur  ve taşıması gereken değeri kaybeder. Bu da elektronik Kart üzerinde F02 Arızası vermesine sebeb olur. Evmaksan Teknik Servis‘i arayarak acil yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Protherm Hermetik Şofben F4 Arıza Kodu

Protherm F4 Arızası ateşlemenin başarısız olduğu anlamına gelir. Bunun bir çok sebebi olabilir. Bunlar sırası ile hava prosestatı, fan motoru, ateşleme trafosu, gaz valfi, ateşleme bujileridir. Hava prosestatı kısa devre veya elektronik kart komut vermeden devre tamamladığı zaman Lcd ekranda Protherm Şofben F4 Hatası görülür. Fan motoru çalışmadığı zaman da F4 Hatası verir. Fan motorunun kanatları pislik olduğu zaman da F4 Hatası verir. Gaz valfi gazı açmaz ise F4 Hatası verir. Ateşleme trafosu devreye girmez ise de F4 Hatası verir. Gaz vanasının açık olup olmadığını kontrol edin. Eğer kapalıysa açtıktan sonra resetleme yaparak şofbeninizi yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer bir arıza durumu ile karşılaşırsanız Evmaksan Teknik Servis’i arayarak servis hizmeti alabilirsiniz.

Protherm Hermetik Şofben F5 Hatası

Protherm Şofbenler de F5 Arızası fan ve prostat ile ilgili arızadır. Prostat kısa devre olduğu zaman F5 Hatası verir. Elektronik kart fan motoruna enerji göndermediği zamanlar da F5 Hatası verir. Fan motoru kanatları pislikden dolduğu zaman yeterli basınç sağlayamadığı zamanlar da F5 Hatası verir. Sırası ile prostat, fan motoru, elektronik kart kontrol edilerek arıza bulunur.