ALARKO KOMBİ ARIZA KODLARI

Alarko Arıza Kodları

Serena

E01 Arıza Kodu : Kombinin ateşleme işlemini gerçekleştiremediğini belirten koddur. Bu durumda cihazdan verim alınması söz konusu olamaz. Kombiye gazın gelip gelmediğini kontrol ediniz. Eğer gaz girişi var ise kombiye birkaç defa olmak şartı ile reset atınız. Resetten sonrada düzelmez ise gaz armatürün de, iyonlarda, elektrotlarda veya kartta sorun olabilir.  Servis tarafından müdahale gerekir.

Serena Kombi Kodları, Serena Arıza Kodlarnın Anlamları

Serena Kombi Hata Kodları

E02 Arıza Kodu : Cihazda limit termostat denilen bir parça mevcuttur. Bu parça cihaz aşırı ısındığı zamanlarda devreye girip kombiye olası zararlardan korumaktadır. Eğer kombide böyle bir arıza kodu meydana gelir ise limit termostatının hasar gördüğünü anlayabiliriz. Konuyla alakalı olarak servis çağırmanız gerekir.

H20 Arıza Kodu : Kombi içerisindeki su basıncının bittiğini ve bu sebeple de cihazın çalışmadığını belirten arıza kodudur. Bu kod göstergede belirdiği anda kombiye 1 İle 2 arasına kadar su basmanız gerekmektedir. Sonrasında cihaz eski verimine geri dönecektir.

E05 Arıza Kodu : Tesisat sensöründe arıza oluştuğunu gösteren arıza kodudur. Tüketici kaloriferleri ısıtmada problem yaşayabilir. Servis tarafından sensörün değişimi gerekir. Bu sensör yüzeysel sensör olarak da bilinmektedir.

E06 Arıza Kodu : Kombi sıcak su sensöründe arıza oluştuğunu gösteren koddur. Bu esnada kullanıcı sıcak su alamaz veya sıcak su bir süre akar bir süre akmaz.  Servis çağırıp kombiye müdahale ettirin.

E14 Arıza Kodu : Baca tıkalı olabilir yahut baca bağlantılarında gevşeme meydana gelmiş olabilir. Bu tip durumlarda kombi bu arıza kodunu verir. Servis tarafından müdahale gereklidir.

E22 Arıza Kodu : Cihazın parametre ayarında bozukluk meydana gelmiş. Bu sebeple de cihaz eski çalışma sistemini sürdüremez. Servis tarafından parametre ayarlarının yapılması gerekir.

E35 Arıza Kodu : Kombi ateşleme işlemini yapıyor ama alev almadığından dolayı geri sönüyor ve verim sağlamıyor. Gazla alakalı arıza meydana gelmiş olabilir.  Evmaksan Servis Kombi servisi’ni çağırınız.

Trendy

80 ledi yanıp sönüyor ise : cihaz kendini kullanıma kapatmış durumda. Bu sebeple de kombi ateşleme yaparken alev almadığından dolayı verim sağlıyor.

Trendy Kombi Hata Kodları, Trendy Arıza Kodlarının Anlamları

Trendy Kombi Arıza Kodları

80 ve 70 ledi yanıp sönüyor ise : Kombinin içinde mevcut olan ısı en yükseğe ulaştığından dolayı kombi işlevlerini geçici olarak kilitlemiş demektir. Cihaza reset atınız. Bir süre müdahale etmeyiniz. Düzelmesini bekleyiniz. Düzelmiyor ise servis çağırınız.

80 Ve 60 Ledi Yanıp Sönüyor İse : Cihazın bacasının çekiminde problem yaşandığını belirleyen hata bildirimleridir. Acil olarak kombi bacasını kontrol ettirmeniz gerekmektedir.

60 Ledi yanıp sönüyor ise : Kombinin hava akım sorunu mevcut. Fanında arıza meydana gelmiş veya baca çekim gücünü kaybetmiş olabilir. Evmaksan Servis Teknik Servis’ten yardım almanız gereken bir durumdur.

70 Ve 60 Ledi yanıp sönüyor ise : Kombinin içerisindeki su basıncı düşük. Kombiye su basıldığı takdirde sorun çözümlenecektir. Standart su bar ayarı 1,5 bardır.

50 Ledi yanıp sönüyor ise : Kombinin sıcak su akıtmasındaki etmen olan parçasında hasar meydana gelmiş durumda. Tüketici sıcak suyu almakta zorluk çekebilir veya sıcak su hiç akmayabilir. Sensör değişirse sorun çözümlenir.

40 Ledi yanıp sönüyor ise : Kombinin içerisinde petekleri ısıtmaya yarayan sensör bulunmaktadır. Eğer kombide bu 40 Ledi yanıp sönüyor ise bu sensörde arıza var demektir. Cihazın derecesi yükseltilse de petekler ısınmayabilir. Servis çağırmanız gerekir.

Trendy-D

F5 + İng Anahtarı Arıza Kodu : Hava akımında arıza meydana geldiğini belirten koddur. Hava prosestatı arızalı veya baca çekimi yetersiz olabilir. Servis çağırınız.

F4 + Reset + İng Anahtarı Arıza Kodu : Cihaz ateşlemeye geçiyor fakat alev almadığı için çalışmıyor. Gazla ilgili sorun meydana gelmiş veya gaz grubu, iyonizasyon yahut kart arızalı olabilir.  Servis ile görüşmeniz gerekir.

Trendy-D Kombi Kodlari, Trendy-D Hata Kodları

Trendy-D Hata Kodlarının Anlamları

F4 + İng Anahtarı Arıza Kodu : Kombi ateşleme işleminden sonra alevlemesi sahte oluyor. Bu durumda da cihazın verim sağlaması mümkün olamaz. Sorunun tespit edilmesi için servis çağırmanız gereken durum söz konusudur.

F3 + İng Anahtarı Arıza Kodu : Peteklere sıcaklık gitmesini sağlayan sensörde arıza meydana gelmiş. Bu şekilde kullanıcının petekleri ısınmayabilir. Sensör değişir ise cihaz da eski verimini sağlayabilir. Evmaksan Teknik Servisi’ni çağırınız.

F2 + İng Anahtarı Arıza Kodu : Kombiden sıcak su gelmesinde baş gösteren parçalardan biri olan Ntc Sensöründe arıza meydana gelmiş. Bu şekilde kullanıcı sıcak su alamaz. Servis tarafından sensör değişimi gerekir.

F1 + Reset + İng Anahtarı Kodu : Kombilerde aşırı ısınma sorunu olduğu zamanlarda içerisinde bulunan Limit Termostat devreye girerek kombinin zarar görmesini engeller. Eğer ekranda böyle bir kod beliriyor ise bu sensör görevini yapamıyor demektir. Cihaza reset atınız. Şayet düzelmez ise servis ile görüşüp sorunun çözümü hakkında bilgi alınız.

F0 + İng Anahtarı Arıza Kodu : Cihazın suyunun azaldığını veya bittiğini gösteren arıza kodudur. Kombinin su basıncı düştüğü zamanlarda cihaz bu arıza kodunu verir. Basıncı 1 İle 2 arasına getirip kombinin eski çalışmasına devam etmesini sağlayabilirsiniz. Eğer su basıncı standart seviyede ise su dolaşımında arıza meydana gelmiştir. Kombi Servisi’ni arayınız.