AUER KOMBİ ARIZA KODLARI

AUER KOMBİ ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ:

Auer kombilerde genellikle arıza olarak ısınma problemi verdiği görülmekte olup diğer arızalar ile ilgili bilgiler aşağıda örneklenmektedir. Kodlardan örnek vermeden önce bilinmesi gereken en önemli nokta mutlaka servis çağırılmalı ve problemler bu şekilde giderilmelidir.

Auer Kombi 101 hata kodu:Bu hata kodu ekranda belirdiği zaman kombinin aşırı ısınma yaşadığı anlamı gelmektedir.Yapılması gereken şey kombiyi kapatıp yetkili servis çağırmaktır.

Auer Kombi 501 Hata Kodu:Bu hata kodu kombinin ateşleme sorunu olduğu veya alev olmadığı anlamına gelir.Anında kombiyi kapatıp  servis çağırılmalıdır.

Auer Kombi 103-104-105-106-107 Hata Kodu: Bu hata kodu yetersiz dolaşım anlamına gelmektedir. servise başvurulmalıdır.

Auer Kombi 601 Hata Kodu: Bu hata kodu egzos dumanı tahliye arızası anlamına gelmekte olup ciddi bir arızadır önem derecesi yüksektir dolayısıyla kombi kapanıp servis gelene kadar herhangi bir işlem yapılmamalıdır.

Auer Kombi 305-306-307 Hata Kodu: Bu hata kodu elektronik kart arızası anlamına gelmekte olup yapılacak tek şey servis çağırıp kart değişiminin yapılması olmalıdır.

Auer Kombi 607-677 Hata Kodu: Bu hata kodu anakart arızası anlamına gelmekte olup tek yapılacak işlem garantisi varsa servisten kombinin değişimini istemek garantisi yok ise servisin teşhis ve tamir işlemini tamamlamasını sağlamak olmalıdır.

Auer kombi ile ilgili genelde oluşan arıza hata kodları yukarıdaki şekildeki gibi olup özet çıkarmak gerekirse kombi gibi can ve mal kaybının yaşanabileceği tüm elektronik cihazlarda yapılması gereken tek şey servis çağırmak olmalıdır.