BAYMAK BH 11-13 HERMETİK ŞOFBEN ARIZA KODLARI

A01 Hata Kodu

Ateşleme Sorunu Demektir. Hermetik şofbenin ateşleme sisteminde sorun olduğunu belirtir. Bu durumda ON/OFF düğmesini reset konumuna getirmeniz gerekir. Bu şekilde 3 saniye kadar bekleyin. Sorunda düzelme olmaz ise işlemi 3 kez daha tekrarlayın. Sonuç aynı ise cihaza müdahalede bulunmadan mutlaka servis yardımı alın.

A03 Hata Kodu

Emniyet termostat sorunudur. Bu sorunda ON/OFF düğmesini reset konumuna getirin ve 3 saniye kadar bekleyin. Sonrasında da sorun düzelmez ise servis yardımı almanız gerekmektedir.

E03 Hata Kodu

Hava basınç anahtar sorunudur. Bu durumda hermetik şofbende fan, prosestat ya da anakart arızası olabilmektedir. Net tespit ve müdahale için mutlaka servisi arayınız.

E06 Hata Kodu

Çıkış suyu sensör sorunudur. Musluklara giden sıcak suyu ölçme görevindeki sensörde sorun olduğunu belirtir. Servis yardımı almanız gerekmektedir.

E26 Hata Kodu

Kullanım suyu aşırı ısınma sorunudur. Bu durumda pompa devri düşük olabilir. Filtre tıkalı olabilir. Ana eşanjör tıkalı ya da kireçlenmiş olabilir. Yerinde görmek gerekeceğinden servis yardımı almalısınız.

E35 Hata Kodu

Alev oluşum sorunudur. İyonizasyon sorunu olarak da bilinir. Bu durumda iyon elektrodunda, kablo grubunda ya da anakartta orun olabilmektedir. Sorunun tespit edilerek müdahale edilmesi amacı ile mutlaka servis yardımı almanız gerekmektedir.